Najnowszy blok:19928535
Cena: PLN14,886.17
Gaz (priorytet): 7gwei (niski) | 7gwei (średni) | 10gwei (wysoki)
22 maja, 2024
EthereumInne

Stripe wprowadza płatności krypto (ponownie)

Stripe, globalny lider w procesowaniu płatności online, ogłosił swój powrót do obsługi płatności kryptowalutowych. To znaczące wydarzenie sygnalizuje rosnące zaufanie do cyfrowej przestrzeni walutowej i stanowi strategiczny krok firmy po wcześniejszym dystansowaniu się od niestabilnego rynku krypto.

Stripe początkowo wprowadził obsługę transakcji Bitcoin w 2014 roku, ale z powodu obaw związanych z wahaniami cen, czasem transakcji i opłatami, firma wycofała się z rynku kryptowalut w 2018 roku. Jednak obserwując rozwój technologii i regulacji rynku, Stripe zdecydował się na strategiczny powrót.

W 2024 roku Stripe wznowił obsługę płatności kryptowalutowych, początkowo wspierając Ethereum, Polygon i Solanę. Decyzja ta nie jest tylko powrotem, ale strategicznym ruchem na ewoluującym rynku finansów cyfrowych, z wykorzystaniem rozwiązań warstwy drugiej (Layer 2) dla lepszej szybkości i niższych kosztów.

Podobne artykuły

Worldcoin planuje własne L2

luke

ETFy zaakcpetowane w Hongkongu

luke

Wyzwania związane z wyborem klienta na sieci Ethereum

luke

Zostaw komentarz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności Akceptuj Więcej