Najnowszy blok:20126898
Cena: PLN14,184.94
Gaz (priorytet): 13gwei (niski) | 14gwei (średni) | 17gwei (wysoki)
20 czerwca, 2024
AirdropyL2

Scroll L2: Nowy System Zbierania Punktów dla Użytkowników

Scroll L2, popularna warstwa drugiego poziomu na Ethereum (L2), wprowadziła nowy system punktów o nazwie „marks”, aby nagradzać użytkowników za ich aktywność na platformie. Ta inicjatywa ma na celu zachęcenie do większego zaangażowania oraz wynagrodzenie lojalnych użytkowników, którzy wspierali sieć od momentu jej uruchomienia.

Jak Działa System Punktów?

Marks, czyli punkty, są przyznawane użytkownikom na podstawie kilku kryteriów. W pierwszej fazie, punkty są przyznawane retroaktywnie, co oznacza, że osoby, które korzystały z Scroll L2 od października zeszłego roku, mogą już teraz sprawdzić, ile punktów zdobyły. Głównym kryterium przyznawania punktów było zużycie opłat za gaz przed 29 kwietnia. Im więcej transakcji użytkownik przeprowadził i im więcej opłat za gaz zapłacił, tym więcej punktów zdobył.

Jak Zdobywać Punkty?

W przyszłości użytkownicy będą mieli różne możliwości zdobywania dodatkowych punktów. W ramach obecnej kampanii punktowej (sesja zero), użytkownicy mogą zdobywać punkty poprzez (bridging) i trzymanie określonych aktywów na Scroll L2. Aktualnie liczą się trzy aktywa: ETH, stakowane ETH z Lido (stETH) oraz stakowane ETH z StakStone.

Co Dalej?

Scroll zapowiada, że w przyszłych sesjach będą dostępne nowe sposoby zdobywania punktów, takie jak dostarczanie płynności na różnych platformach DeFi. Wszystkie te aktywności będą nagradzane punktami retroaktywnie, co oznacza, że nawet jeśli już wcześniej wykonywaliście te działania, zostaną one uwzględnione w przyszłych sesjach.

Dlaczego Warto Brać Udział?

Zbieranie punktów na Scroll L2 może przynieść korzyści w kontekście przyszłych airdropów. System punktów ma na celu wynagrodzenie najbardziej aktywnych i zaangażowanych użytkowników, co może przełożyć się na wartościowe nagrody w postaci tokenów.

Scroll L2 pokazuje, jak ważne jest tworzenie i utrzymywanie zaangażowanej społeczności użytkowników, a nowy system punktów to krok w stronę lepszego wynagradzania lojalności i aktywności na platformie. Zachęcamy wszystkich użytkowników do aktywnego udziału i korzystania z możliwości zdobywania punktów, aby maksymalnie skorzystać z przyszłych korzyści oferowanych przez Scroll L2.

Jak Przyznano Punkty Retroaktywnie?

Punkty zostały przyznane na podstawie opłat za gaz, które użytkownicy zapłacili za transakcje na Scroll L2 przed 29 kwietnia. Im więcej transakcji użytkownik przeprowadził i im więcej zapłacił za gaz, tym więcej punktów zdobył. Jest to sposób na docenienie użytkowników, którzy aktywnie wspierali sieć od momentu jej uruchomienia.
Na stronie https://scroll.io/sessions możecie sprawdzić ile punków (marks) udało Wam się zebrać.

Podobne artykuły

ZKSync Airdrop

luke

Worldcoin planuje własne L2

luke

EigenLayer Airdrop: Wszystko, Co Musisz Wiedzieć

luke

Zostaw komentarz

Ta strona używa ciasteczek (cookies), aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności Akceptuj Więcej